آیا خرید جرثقیل سقفی دست دوم تصمیم درستی است؟

خرید یک جرثقیل سقفی دست دوم یا نوسازی شده بسیار شبیه به خرید یک ماشین دست دوم است. قبل از خرید ماشین دست دوم، توصیه می‌شود تا بروید و ماشن را ببینید. دلیل انجام این کار، برای به حداقل رساندن خطر خرابی خودرو پس از چند هفته استفاده است. چون خرابی آن پس از چند هفته بسیار نامیدکننده و هزینه‌بر خواهد بود. برای به حداقل رساندن یا جلوگیری از چنین مسائلی، بهتر است قبل از خرید خودرو، مسافت پیموده شده و تمام قطعات آن را بدقت بررسی نمایید.

در خرید جرثقیل سقفی کارکرده نیز باید همچین ذهنیتی داشت. با این حال، چند تفاوت کلیدی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنیم:

(قبل از ادامه این متن، این نکته را اضافه کنیم که در بازار و مراودات تجاری عبارات جرثقیل برقی سقفی و بالابر برقی و وینچ باز بیشتر به جای هم استفاده می‌شوند.)

ظرفیت و مدت زمان کارکرد بالابر و وینچ جرثقیل سقفی

در صنعت جرثقیل سقفی، کلاس‌بندی جرثقیل سقفی وجود دارد که این طبقه‌بندی جرثقیل‌ها، بر اساس ظرفیت بارها و تعداد دفعات بالا بردن مواد در ساعت است. بهتر است در جرثقیل کارکرده به این کلاسبندی توجه کنید تا متوجه بشید که موتور بالابر و وینچ در طی یک ساعت چقدر بار و چند بار بالا و پایین برده است. از این طریق می‌توانید کل کارکرد جرثقیل سقفی برقی دست دوم را تخمین بزنید.

آیا خرید جرثقیل سقفی دست دوم کار عاقلانه ای است؟

برای کسی که قبلا جرثقیل نخریده، تشخیص جرثقیل کارکرده مرغوب و نامرغوب می‌تواند تصمیم دشواری باشد. پاسخ به سوال بالا نیز سخت خواهد بود، چه بسا جرثقیل‌هایی که سال‌ها بدون خرابی کارکرده باشند یا بعضی جرثقیل‌های سقفی جدید که بعده مدتی کار، شروع به هزینه تراشی می‌نمایند. پس برای تمام سیستم‌ها نمیتوان نسخه واحدی پیچید. ولی تجربه نشان داده جرثقیل‌های دست دوم کیفیت و کارایی قبلی را ندارند.

همچنین به این نکته هم توجه کنید که جرثقیل و بالابر سیم بکسلی برقی و زنجیری که برای یک کارگاه پیکربندی شده و در آنجا بخوبی و بدون مشکلی کار کرده، به این معنا نیست که برای سالن و محل کار شما نیز مناسب است. شاید برای کارگاهی بالابر سیم بکسلی برقی مناسب باشد و برای دیگری بالابر زنجیری بهترین انتخاب است.

پیشنهاد اول ما برای صاحبان صنایع بزرگ و کوچک، تا حد امکان خرید بالابر و قطعات جرثقیل سقفی نو است. چون مطمئن باشید هزینه‌های جرثقیل دست دوم در طی زمان، بیشتر از قیمت خرید سیستم و قطعات نو خواهد شد و بدتر از آن، در صورت واژگون شدن جرثقیل و بار آن، خسارات مادی و معنوی جبران‌ناپذیری متوجهتان می‌شود.

در بازدید جرثقیل سقفی کارکرده چه مواردی را چک کنیم؟

در ساده ترین شکل خود، جرثقیل سقفی از چند جزء کلیدی تشکیل شده است، مانند موارد زیر، اما به آنها محدود نمی‌شود:

موتور بالابر و گیربکس را دقیقا چک کنید تا قطعاتش ساییده و ترک خورده نباشند.

چرخ‌ها و جعبه چرخ انتهایی جرثقیل و بالابر را چک کنید و سعی کنید داخل جعبه چرخ را نکاه کنید تا قطعات آن بیش از حد ساییده نباشند.

ریموت کنترل جرثقیل را آزمایش کنید و ببینید دکمه‌های بالا و پایین آن بدون فشار اضافه کار می‌کنند یا نه؟

تیرچه‌ها و بدنه ستون‌ها را در صورت خرید‌‌، چک کنید.

چیزی که بالابر و جرثقیل دست دوم را بیش از حد مشکوک می‌کند ترکیبی از قطعات با مارک‌های مختلف است. همچنین وجود خال‌های جوش متعدد روی قطعات می‌تواند نشان دهنده بی‌کیفیتی بالابر و وینچ باشد. برای مثال قلاب جرثقیل به هیچ وجه نباید جوش داده شود، قلاب جزو قطعات حساس و اصلی جرثقیل است و شکست آن حین بارگیری و باربری بسیار خطرناک خواهد بود.

وجود سوراخ‌های متعدد روی لوازم جانبی و قطعات جرثقیل سقفی، وینچ و بالابر می‌تواند نشان از بی‌کیفیتی آنها باشد. این سوراخ‌ها طی زمان باعث ترک خوردگی و زنگ‌زدگی بدنه بالابر و جرثقیل می‌شود.

از کجا می‌توان جرثقیل سقفی برقی دست دوم پیدا کرد؟

این روزها بیشترین خرید و فروش جرثقیل سقفی دست دوم در سایت شیپور و دیوار انجام می‌گیرد. تعداد آگهی‌های جرثقیل سقفی دست دوم دیوار بیشتر از شیپور است. ولی با این وجود پیشنهاد می‌شود قبل از معامله با یک کارشناس جرثقیل سقفی مشورت نمایید. گرچه پیشنهاد می‌کنیم بودجه خریدتان را بالا برده و بجای بالابر و جرثقیل کاکرده، قطعات نو خریداری نمایید. مطمئن باشید در بلند مدت به سودتان خواهد بود.

برندهای معتبر در فروش جرثقیل سقفی دست دوم

اگر همچنان قصد خرید بالابر و وینچ کارکرده دارید، بهتر است از برندهای معروف انتخاب کنید. خرید جرثقیل دست دوم دماگ و بلغاری بنظر می‌رسد ارزش و کیفیت بالاتری نسبت به سایر برندها دارند.

این مورد را هم اشاره کنیم که تمام لوازم و قطعات جرثقیل نیروزا کاملا نو است و این پست یک متن راهنمایی قبل از خرید جرثقیل دست دوم است و مبنی بر فروش جرثقیل سقفی دست دوم توسط نیروزا نیست.

قیمت جرثقیل سقفی دست دوم

قیمت جرثقیل‌های دست دوم بسته به سال‌های کارکرد و نوع کاربری آن می تواند متفاوت باشد. جهت استعلام قیمت جرثقیل سقفی دست دوم بهترین راه استفاده از اپ‌های دیوار و شیپور است. با این وجود لطفا قبل از خرید، یک کارشناس را هم همراه خود داشته باشید.

لطفا جهت مشاوره رایگان خرید جرثقیل سقفی و استعلام قیمت قطعات و لوازم جانبی نو با کارشناسان نیروزا در تماس باشید.

بهترین برند جرثقیل سقفی کدامند؟

بطور کلی کیفیت جرثقیل سقفی دست دوم دماگ و بلغاری مناسب هستند. با این وجود این مورد نمی‌تواند معیار خریدتان باشد و باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید.

از کجا بالابر جرثقیل کاکرده پیدا کنم؟

قیمت جرثقیل سقفی دست دوم در شیپور و دیوار بسیار متنوع هستند و پیشنهاد میشود ابتدا این دو سایت بررسی شود.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *