جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل یا بالابر برقی سیم بکسلی تک پل (جرثقیل سقفی تک فاز یا وینچ برقی تک فاز) برای انتقال مواد و مصالح به سمت بالا یا پایین استفاده می شود. استهلاک و قدرت پایین بالابرهای دستی و غیر برقی باعث شده اند تا استفاده از بالابرهای برقی سیم بکسلی تک فاز رواج داشته باشد.

بدلیل اینکه استفاده از بالابرهای سنگین تک فاز در کارگاه های کوچک و متوسط نامناسب می باشند لذا بالابر برقی سیم بکسل تک فاز بهترین انتخاب برای این نوع از کارگاه ها می باشد. برای مثال بالابر بکسل تک فاز می تواند ماشین آلات ساختمانی را حمل نماید.

عکس بالابر بکسلی تک فاز

انواع عملکرد جرثقیل (بالابر) برقی سیم بکسلی تک فاز

این نوع از بالابر در دو حالت تک لایه یا دو لایه کاربرد دارند. طبق تصویر زیر

همانطور که گفته شد این بالابر بدلیل سایز شکیل و کوچک خود کارایی بالایی در مصارف خانگی و کارگاه های کوچک دارد. همچنین قابل نصب در محیط های با دسترسی دشوار نیز می باشد.

بطور کلی بالابر سیم بکسلی تک فاز دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • قابلیت حمل بالا بدلیل وزن پایین دستگاه
  • کارایی بالا بدلیل حجم کوچک دستگاه
  • ضریب اطمینان و کیفیت بالای دستگاه با استاندارهای اروپایی
  • سادگی نصب و راه اندازی برای کارگاه های کوچک و خانگی

جدول مشخصات فنی جرثقیل سقفی تک پل

اجزای تشکیل دهنده بالابر برقی سیم بکسلی تک فاز

بطور کلی بالابرهای برقی تک فاز چه سنگین و چه سبک از موتور ترمز درام وسایل کششی همچون زنجیر و قلاب تشکیل می شوند. این دستگاه پس از اتصال به جریان برق- موتور الکتریکی متصل به گیربکس امکان حرکت بالا و پایین به بار و مواد را میدهد.

وینچ برقی تک فاز در تناژهای ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم ساخته می شود و با سیستم برق تک فاز (۲۲۰ ولتاژ) کار می کند. همچنین هنگامی که درپوش به درب برخورد می کند این بالابر بطور خودکار از کار می افتد و نگرانی بابت ادامه کار و خرابی یا تخریب مواد وجود ندارد.

 بطور کلی در کارگاه ها، فعالیت های خانگی، انبارها، مراکز خرید و رستوران ه به راحتی میتوانید از بالارهای برقی سیم بکسلی تک فاز استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *