مگنت در جرثقیل مغناطیسی

جرثقیل مگنتی یا جرثقیل مغناطیسی

جرثقیل مگنتی توسط میدان الکترومغناطیسی ایجاد شده با جریان الکتریکی کار می کند. این الکترومغناطیس بوسیله یک هسته آهنی که دور این هسته سیم پیچانده شده است و جریان الکترونیکی با عبور از سیم پیچیده شده، میدان الکترومغناطیسی ایجاد می کند که باعث جذب مواد رسانا مثل آهن می شود. اگر جریان الکترونیکی قطع شود، میدان الکترومغناطیسی نیز دیگر ایجاد نخواهد شد. همچنین با کم و زیاد کردن جریان ورودی الکترونیکی، می توان شدت میدان الکترومغناطیسی برای جذب اشیا رسانا را کم و زیاد کرد.

کاربرد جرثقیل های مغناطیسی

این نوع جرثقیل ها برای جداسازی اشیا و دور ریختنی های فلزی از سایر مواد غیر فلزی کاربرد دارد. بطور معمول از این بالابر در مکان های بازیافت مواد دورریختنی و کارخانه های بازیافت برای جداسازی آهن آلات و فولاد استفاده می شود. همچنین در کارخانه های آهن سازی و کشتی سازی برای جمع آوری فلزات قراضه نیز استفاده می شود.

روند کار هم بدین گونه است که مگنت جرثقیل فلزات را از سایر مواد دورریختنی جذب میکند و با حرکت دادن جرثقیل و سپس قطع جریان الکترونیکی، فلزآلات در محل دیگر دور انبار می شود.

آهنربای جرثقیل مگنتی

آهن استفاده شده در جرثقیل مغناطیسی (لیفت مگنت) از آلیاژ نئودیوم با نام نئودیوم آهن بور ساخته می شود. این آلیاژ پایدارترین میدان الکترومغناطیسی را ایجاد میکند و میدان الکترومغناطیسی ایجاد شده تا زمان قطع جریان الکترونیکی به خوبی باقی می ماند.

همچنین قیمت خرید جرثقیل مگنتی با آهن ربای نئودیوم قیمت کمتری نسبت به سایر آلیاژهایی چون کبالت و سامریم دارد. اضافه بر این این دو آلیاژ معرفی شده عملکرد ضعیفی از خود نشان میدهند و شکننده هستند. پس می توان نتیجه گرفت خرید جرثقیل مگنتی نئودیوم انتخاب مناسبی می تواند باشد.

ترمز جرثقیل مگنتی

در ترمزهای مگنتی دیگر خبری از ایجاد فشار مکانیکی برای ترمز نیست و در واقع میدان الکترومغناطیسی باعث می شود تا لنت و دیسک با هم درگیره شده و عمل ترمز انجام بگیرد. در واقع وصل شدن جریان الکترونیکی، لنت ترمز و دیسک از هم جدا می شوند و دستگاه به حالت آماده برای کار در می آید و وقتی جریان برق قطع می شود، لنت ترمز و دیسک بالابر مغناطیسی برهم چسبیده و عمل ترمز انجام میگیرد.

شرکت نیروزا آماده فروش جرثقیل مغناطیسی یا لوازم جانبی جرثقیل مغناطیسی می باشد. لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *